Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , ,

Nadanie przez związkowców Donaldowi Franciszkowi imienia Pinokio świadczy o poczuciu humoru i delikatności Polaków. Tak trzymać. Są kraje natomiast gdzie miast operowania słowami dochodziło do fizycznych ataków na premiera (Włochy) czy ministra (Grecja). Co prawda w Polsce zdarzył się jeden wyjątek – atak kamieniem na gen. Wojciecha Witolda Jaruzelskiego – ale nie pełnił on już wówczas państwowych obowiązków. Obsobaczanie, jak to jest w zwyczaju premiera i PO, tych którzy coś godnego reprezentują w tym Solidarności pod przewodnictwem Janusza Śniadka, miało w tym przypadku na celu wyeliminowanie z gry, człowieka, który tak godnie zachowywał się po 10 kwietnia ubiegłego roku, a to, co i jak powiedział w Bazylice Mariackiej było piękne, wzniosłe i wzruszające. Utrącenie przewodniczącego się udało, teraz ze związkami będzie spokój. Jeżeli ktoś miał wątpliwości o pamiętliwości Donalda Franciszka, to niech sobie przypomni, co się stało z jego niektórymi najbliższymi współpracownikami. Tak będzie aż do końca Pinokia. Wcześniej – kto następny ?

———-

 * Bond z SOWĄ i przy utajnionym do granic wszelakiej możliwości współudziale Ewy Bożeny wprowadzą w naszym kraju prekursorski i absolutnie rewolucyjny sposób przekształcania rzeczywistości. W ramach poszukiwania formuł bezstresowego życia zastosuje się nowatorski specyfik – Tuscol – uruchamiający blokadę nosów w formie najbardziej wydłużonej. Tym samym nie da się już odróżnić prawdy od fałszu. W związku z tym budowniczowie polskiego Putinlandu (Platfostan) nigdy nie będą mogli zostać rozliczeni z niczego. Ruso-Sowiety, robiąc to coraz grzeczniej, żądają udostępnienia specyfiku, grożąc jednak poważnymi konsekwencjami, z cofnięciem licencji na Putinland włącznie, w razie odmowy. Niemcy codziennie po kilka razy składają III RP gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego w nadziei otrzymania receptury i technologii jego wytwarzania. Wtajemniczeni za dostarczony mafii Tuscol nabijają kasę i rozdają karty. Bond i SOWA prześcignęli swoich mistrzów. GRU i FSB siedzą cicho. To sprawił geniusz z Gdańska. Nareszcie jesteśmy w kancie prymusami światowymi. Brawo !

PS. Nasz zakonspirowany informator donosi, że premier zwołał na jutro ściśle tajne spotkanie  kierowników wszystkich specsłużb. Dodatkowo, i to jest całkowite zaskoczenie, na zebraniu tym mają być obecni szefowie: TVN, Polsatu, Superstacji, Radia ZET i inne osoby, których profesji nie udało się dotąd ustalić.

PS. Wiadomość z ostatniej chwili: WikiLeaks ujawnił, że szef rządu włoskiego  Silvio Berlusconi zabiega kanałami dyplomatycznymi o pozyskanie Tuscolu. Ma to zapewne związek z kłopotami premiera z wymiarem sprawiedliwości, który chce mu postawić zarzut dotyczący stosunków seksualnych z nieletnimi. Ekspert nasz twierdzi, że skryte podanie tego specyfiku prokuratorom i sędziom, mogłoby doprowadzić do ich skompromitowania i tym samym oddalenia zarzutów.