Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , ,

Od jakiegoś czasu wraz ze zwiększającym się strumieniem informacji i dezinformacji wokół tragedii smoleńskiej, zbliżająca się wielkimi krokami druga rocznica zamachu, wymusiła na wszystkich zainteresowanych szczególny rodzaj aktywności.

Z jednej strony obok obchodów comiesięcznych mających miejsce w Warszawie, działalności parlamentarnego zespołu pod kierunkiem Antoniego Macierewicza, pojawiło się dodatkowo wysłuchanie publiczne w Brukseli, a wcześniej spotkanie na uniwersytecie w Kanadzie. Wkrótce głos w sprawie zabiorą naukowcy z całego świata, którzy zjadą się na konferencję do Pasadeny.

Z drugiej strony sprawcy zbrodni, użyteczni idioci, zdrajcy i apostołowie wiecznego regresu, wspierający politykę Ruso-Sowietów wobec Rzplitej, dorzucają swoje trzy grosze do dezinformacji zalewającej uszy Polaków. Obok rządu ze znakomitym Radosławem Tomaszem, do rzeczy zabrała się wspaniała Teresa, wsparta w swym dziele przez kongenialnego Tomaszka z lisiej szkoły. Se moniak własny dorzucił do kasy, z której finansuje się antypolską działalność także Bogdan Andrzej, minister kultury i dziedzictwa narodowego, który dopuścił do realizacji projekt pomnika zawierający motyw nieszczęsnej „gepanzerten Birke”. Jeżeli pomysł zostanie zrealizowany, to ów minister przejdzie do historii, jako o ironio, rzeczywisty stwórca pancernego image tego drzewa.

I tak z dnia na dzień nie zważając na logikę, kulturę, smak, dobre wychowanie, wiarę, interes kraju, elementarne poczucie sprawiedliwości, etykę, równość w stosunkach międzynarodowych i wszystko co oparte na prawdzie – ludzie mali plugawią i bezczeszczą. A przeszkadza im po wielokroć zaorana, zwalcowana, spalana, burzona, maltretowana, zalewana dzikimi hordami najazdów, wymazywana, rozpijana, indoktrynowana, mordowana, oszukiwana, upadlana, rozstrzeliwana, wyzuwana z katolickiej wiary, rodziny, dobrej szkoły – Ojczyzna Nasza.  Jako ludzie i córy oraz synowie tej ziemi, niczym byśmy byli, gdybyśmy na to pozwolili. Zatem do dzieła Rodacy, gdzie byście nie byli – do dzieła.