Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

W naszym kraju sporo się dzieje. Ostatnio wyborca polski dostał szansę dowiedzenia się kto jest kto, w związku z memorandum dotyczącym zainstalowania w Polsce kolejnej gazowej rury jamalskiej. Oto szef EuRoPol Gazu Mirosław Dobrut (wspak Turbod) został rzekomo zaskoczony akcją Władimira Władimirowicza Putina, lecz mimo to natychmiast włączył turbo podpisując porozumienie z Aleksiejem Borysowiczem szefem Gazpromu. Nazwiska tego o mongolskiej facjacie osobnika nie podaję, gdyż w Polsce kojarzy się ono tak źle, że wielu, gdy je słyszy, zbiera na wymioty. Doszło zatem już do sytuacji, w której wg sienkiewiczowskiego słownictwa z Potopu „psi syn” (Kmicic do Akbah-Ułana) trzyma za kark reprezentanta podobno polskiej elity, a nie odwrotnie, jak to onegdaj bywało.

Poniżenie jakie muszą znosić delegaci państwa polskiego w czasie spotkań z reprezentantami Ruso-Sowietów po 10.04.2010 roku jest przysłowiowe. W ten sposób płacimy za ich spietranie się polityką jaką uprawiał w stosunku do tego kraju śp. Lech Kaczyński. Poniżające nas odreagowywanie lęku skojarzonego ze wściekłością, przejawia się jeszcze w jednym wymiarze. Zaskakująca jest różnica rang osób reprezentujących obie układające się strony, które podobno uściślały pewne szczegóły zawartego porozumienia. Z naszej był to wicepremier Janusz Piechociński, a ze strony naszych młodszych braci Słowian wspomniany szef wiodącej spółki państwowej. To kolejny dowód w jakim poważaniu mają nas putinowskie Ruso-Sowiety.

Zawarte w Sankt Petersburgu porozumienie gazowe, nazwane nie wiadomo czemu memorandum to arkan, na którym Polska ma być wleczona za koniem Mongoła w polityczno-ekonomiczny jasyr. Skutkiem tego łajdactwa będzie przestawienie budowanego pod Świnoujściem gazoportu z przyjmowania gazu na jego wywóz, przy czym będzie to rosyjski gaz. Dodatkowo trzeba zadać sobie pytanie czy w ogóle ów gazoport zostanie oddany do użytku? Koncepcja importu z innych kierunków odpowiednika niebieskiego paliwa ale w wersji skroplonej najwyraźniej upadnie. Ponadto w tych warunkach firmy poszukujące gazu łupkowego wycofają się najprawdopodobniej z naszego rynku, gdyż opłacalność tej imprezy stanie się żadna, szczególnie w warunkach zastosowania przez Ruso-Sowiety dumpingu ekonomicznego.

Summa summarum mądrzy wyborcy, dostali narzędzie, za pomocą którego, o ile jeszcze tego nie zrobili, można znakomicie i szybko ocenić, jakość rządów Donalda Donaldowicza. Jeżeli jeszcze się zważy, że w sprawie nowej rosyjskiej rury przez Polskę, okłamywane jest społeczeństwo, jak oficjele nie wiedzą co mówić i co mówią, jak służby specjalne nie mają nic do powiedzenia, jak wychodzimy na kelnerów, a właściwie na pomoce kelnerów, to w człowieku wzbiera gniew i wściekłość na ludzi, którzy nas tak wykierowali. Niech cię Pinokio i twoich wychowanków z rządu ‚szlag trafi’. Tysiącletnia Polska ci tego coś z niej uczynił nigdy nie wybaczy. Nie ma co ukrywać, staliśmy się przez łysiejącego satyra pośmiewiskiem Europy.