Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nie ma na świecie człowieka, który byłaby bardziej zasłużony dla Niemiec i jednocześnie dla Ruso-Sowietów co Herr Donald Donaldowicz. Konkurencją mogliby jedynie być Augustowie II i III Sascy, ale i to to nie ta skala i klasa. O jego zasługach dla Polski wypowie się historia. Można mniemać, że będzie to ocena druzgocąca. Kelnerstwo Tuska w stosunku do naszych odwiecznych „przyjaciół” jest jednak odmiennego rodzaju. O ile Angeli Dorotheai Merkel Donald Franciszek serwuje głównie wina i desery, to Władimirowi Władimirowiczowi Putinowi nade wszystko potrawy grillowane i to z krwistego mięcha. Dla Angeli Herr jest asystentem i rodzajem giermka, dla Władimira cieciem mającym dobrze pilnować jego priwislanskowo kraja, z trudem odzyskanej dzięki Donaldowi właśnie schedy.

Odmienność traktowania prapremiera Polski przez jego znakomitych internacjonalistycznych szefów, dobrze oddają filmy i fotografie. Oto Tusk jest w bezpośredniej bliskości Angeli gościem raczej rozluźnionym, na jego twarzy pojawia się coś na kształt półgębnego uśmiechu a sylweta jest głównie wyprostowana. Tymczasem w obecności Putina Donald jest pochylony, nadsłuchujący, z wyrazem twarzy skupionym ale głupkowatym i z oczami przybitymi do czubków butów władczego interlokutora. O luzie nie ma mowy.

W sprawie interesów gospodarczych to instruktaż przekazywany Donaldowi przez kanclerz Merkel ma charakter heurezy, czyli przyjmuje postać ogólnych raczej ram, które Polska wypełnia wg swojego uznania, poprzez inwestycje w infrastrukturę na zachód od linii Wisły, budując drogi, likwidując konkurencyjny dla Niemiec na tym obszarze przemysł, dbając o deklasację naszych portów i wyprzedając na coraz większą skalę ziemię orną i place pod osadnictwo niemieckie. Pieniądze na te rzeczy Angela przekazuje Polsce za pośrednictwem Unii Europejskiej. Generalnie chodzi o inwestycje w Heimaty, aby w stosownym czasie znakomita i urocza współpracowniczka kanclerz Merkel czyli Steinbach Erika, mogła przywieść swój lud do utraconej a następnie odzyskanej ziemi od wieków obiecanej.

W analogicznej kwestii instrukcja prezydenta Putina ma charakter algorytmu. Donald Donaldowicz musi zatem zrealizować rzeczy konkretne i szczegółowo wyliczone przez zleceniodawcę. W pierwszym rzędzie chodzi o bezwizowe wpuszczenie na teren Warmii i Mazur oraz aglomeracji trójmiejskiej znakomitych i kulturalnych Rosjan, którzy trudniąc się „turystyką”, wzbogacą nasze życie ekonomiczne i erotyczne, o nowe dość trudne do wyobrażenia rozwiązania. W sprawie infrastruktury chodzi o wybudowanie, względnie przekazanie eksterytorialnych rurociągów naftowych i gazowych wraz z infrastrukturą np. światłowodową. Sprawa przekazania Ruso-Sowietom na własność wiodących polskich zakładów chemicznych, jest w trakcie załatwiania. Otwarcie Polski na penetrację wywiadowczą imperium jest także szczególnej wagi, z uwzględnieniem tego co wynika ze wspólnego dzieła, jakim było nowatorskie zajęcie się Tu-154M 101 i w konsekwencji naszymi zmarłymi obywatelami w liczbie 96 osób – w tym Prezydentem Rzeczpospolitej. W zamian Polska otrzymuje od Ruso-Sowietów gaz i ropę naftową na najgorszych możliwych w świecie warunkach.

Niewątpliwie Herr Donald Franciszek Tusk Donaldowicz jest postacią wybitną pod każdym względem, skoro jego osiągnięcia są tej miary. Ale to nie wszystko. Geniusz prapremiera przejawił się także w bezprecedensowym wzroście obciążeń podatkowych Polaków, zadłużeniu kraju co najmniej na stulecie, twórczym bezpodatkowym pozyskiwaniu publicznych środków przez tak licznych i w takich wysokościach, kapitalnym zagospodarowaniu czasu pracy, grą w gałę i w bezprecedensowym otworzeniu Polski na świat w postaci choćby takich krain jak Peru czy Nigeria. Ponadto jest pierwszym w naszym państwie politykiem, który będąc wcześniej premierem, ma duże szanse na wylądowanie nie tylko na lotnisku w Gdańsku, jak to robi prawie co tydzień, ale i za kratami. Po opuszczeniu głównego fotela w kancelarii przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie, wystaranie się o posadę, która będzie wyposażona w immunitet to główne teraz zadanie Donka. Co my Polacy bez Ciebie zrobimy Herr Donaldzie Franciszku Tusku Donaldowiczu nasz.