Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , ,

No i doczekałem się. Otrzymałem sygnał, że Ermenegildo ma zamiar podać mnie do sądu, gdyż owa odstająca Tuskowi z tyłu od szyi marynarka to podobno dzieło Giorgio Armani’ego nie zaś Zegny. Zważywszy, że ów Giorgio ma na swoim koncie aferę korupcyjną z udziałem polityków, uznałem rzecz za prawdopodobną. Jednak po wnikliwych dociekaniach otrzymałem informację, że herr Donald Donaldowicz jednak zarzucił noszenie garniturów marki Armani, lecz nie zrobił tego samego z napitkiem  o nazwie Armagniac, w związku z tym z tego właśnie mogło się wziąć owo nieporozumienie.

Stało się zapewne tak tym bardziej, że „kefiry i jogurty” są w kancelarii premiera nieustannie dofinansowywane, podobnież również z dotacji na partie polityczne. Zważywszy niepokalaną prawdomówność Tuska we wszystkich sprawach na pewno nie wylewa się ich za kołnierz. W szczególnych łaskach jest u premiera „jogurt” Armagniac z apelacji Ténerèze, co zaskutkuje zapewne kolejnymi wydatkami z wiadomego funduszu i w związku ze spędzeniem wakacji na Teneryfie. Wszystko po to aby się należycie kojarzyło, jak mawia znakomity Ostachowicz Igor, zainspirowany swego czasu Stachem, jednak nie tym od Nel, a Połanieckim. Nic zatem dziwnego, że z Bartłomiejem z miejsca przypadli sobie do gustu**.

Giorgio Armani broniąc się przed zarzutami Ermenegildo Zegny miał stwierdzić ponadto, że nie porzucił partnera biznesowego jakim był herr Donald Donaldowicz, ale został porzucony. Wyraził ponadto szczery żal, że gdyby nie utrata Sergio Galeotti’ego, to o Tusku by nawet nie pomyślał. Ów w sprawie garniturów od Giorgio milczy natomiast jak grób.

Tak więc jednak dalej na rynku tworzonym przez sylwetę herr Donalda Donaldowicza dominować będzie firma Ermenegildo Zegny. Jednak nie wiadomo czy nie miał racji Konstanty Ildefons Gałczyński tworząc onegdaj rolę Hermenegildy Kociubińskiej, jako postaci Teatrzyku Zielona Gęś. Sześcioletnia, jak dotąd,. działalność państwowa Tuska, z jego zakotwiczeniem się w Ermenegildo, wydaje się być tego właśnie komediowego rodzaju. A może chodziło o Hermenegildę ale na poważnie, nastąpiło tylko jakieś przekłamanie „na łączach”. Serial „Czterej pancerni i pies” wylansował bowiem niemiecką operację desantową, mającą kryptonim Hermenegilde komm! Zdaje się, że tu jest właśnie „pies pogrzebany”. Może Angela Dorothea ma na trzecie imię Hermenegilde właśnie. Czyżby Tusk chciał założyć dynastię? Rany Boskie.

———-

* Część umieszczonych we wpisie wywodów jest tak samo prawdopodobna, jak to co .twierdził Tusk Donald Franciszek, i nakręcani przez niego dziennikarze między 2005 a 2010 r. o śp. Prezydencie prof. Lechu Kaczyńskim i od 2005 do dzisiaj o dr. Jarosławie Kaczyńskim.

** Podejrzewa się nawet, że wszystkie afery jakie wybuchną w Polsce, a polegające na planowanych zamachnięciach się na kraj (czyt. Tuska), zostaną wymyślone przez tę właśnie parę.