Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Z punktu widzenia władzy trzymanie w łapach wszystkiego, co ma wpływ na jej utrzymanie nie jest wystarczające, aby nie dać sobie zrobić krzywdy. Dlatego też herr Tusk Donald Donaldowicz Franciszek przemyśliwa nad takim spektakularnym zasekowaniu miłością społeczeństwa, żeby przez dłuższy czas nie marzyła się mu, jakakolwiek skoordynowana przeciwko niemu akcja. Problem w tym aby nieprawomyślnych tak ustawić, by strzały POpapranego „Kupidyna” Ksuta wyszły tanio i były skuteczne. Wydawało się, że z niejakim trudem pomyślana i zaplanowana akcja ujemnego skorelowania 11 listopada ze światowym Szczytem Klimatycznym w Polsce, spełni ten warunek. Okazało się jednak, że spaliła na panewce, ze względu na sprytne przeniesienie przez dużą część patriotów uroczystości z Warszawy do Krakowa. W ten sposób urządzenie w nim jatek pozbawione by było teoretycznie pretekstu, jednak nic trudnego dla rudego.

Mniej więcej wiadomo co z narodowcami. Ci zdaje się nic nie zmienią, i w Warszawie swój pochód urządzą, a  marsz z ogłoszonym prezydentem „Jezus” Maria Karol Bronisławem nie jest dla Polaków żadną poważną alternatywą. Co w tej sytuacji zrobić skoro, sen z oczu Ksutowi spędzają jednak nie narodowcy, których przy pomocy Giertycha (to jest chytre i G) Romana Jacka ma pod jakąś tam kontrolą, a patrioci z Prawa i Sprawiedliwości, klubów Gazety Polskiej i Rodziny Radia Maryja. Tu jest „pies Tusk pogrzebany”, chciałoby się powiedzieć.  Ostry Stachu Igor rzucił nawet pisanie swojego kolejnego gniota – za pomocą czego, korzystając z pozycji swojego capo di tutti capi wyciąga niezłą forsę jak i gdzie się tylko da – by obmyślić jakieś kolejne szelmostwo, a tu nic i nic.

Wygląda zatem na to, że bez konsultacji się nie obędzie. Jednak Merkel Angela Dorothea na skutek takiego wygrania ci przez siebie wyborów, że już od dłuższego czasu nie jest w stanie powołać koalicji, ma głowę tak odprzątniętą z ‚r’ herr, że ów może liczyć jedynie na porady eksperta Putina Władimira Władimirowicza i wizjonera na opak Obamę II Hussein Baracka. Co do specjalisty od robót ciemnych, to ten na pewno jatkę wesprze, gdyż lubi jak jest mokro. Z kolei od wodza zza Wielkiej Wody można oczekiwać wsparcia w najgłupszych rozwiązaniach.

Wyposażony w takie plenipotencje Sztukmistrz z Sopotu nie bez potu i kompotu, pardon kłopotu, zastosuje ci taki manewr, że Polakom pospadają kapcie. Okaże się bowiem, że patrioci swoją decyzją nielegalnie przenieśli Stolicę do Krakowa*. Naraziło to światowy Szczyt Klimatyczny na fiasko. Taka zbrodnia stanu będzie musiała wywołać akcję sił porządkowych, co Ksut już zaklepał. W planach ma ona polegać na strzelaniu miłością, czyli rozdawaniu mocnych buziaków o skutkach jak najdalej idących, najlepiej ostatecznych. Nu pagadi!

———-

* (Pod Budą – Nie przenoście nam stolicy do Krakowa) Złote nuty spadają na Rynek i dokoła muzyki jest w bród, po królewsku gotuje Wierzynek, a kwiaciarki czekają na cud. Czasem we śnie pojawi się poseł, który rację ma zawsze i basta i uczonym oznajmia mi głosem, że najlepiej nam było za Piasta. Wielkie nieba co ja słyszę, wielkie nieba co się śni, wstaję rano prędko piszę krótki refren zdania trzy. Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, chociaż tak lubicie wracać do symboli, bo się zaraz tutaj zjawią butne miny, święte słowa i głupota, która aż naprawdę boli. U nas chodzi się z księżycem w butonierce, u nas wiosną wiersze rodzą się najlepsze i odmiennym jakby rytmem u nas ludziom bije serce, choć dla serca nieszczególne tu powietrze. Złote nuty spadają na Rynek i dokoła muzyki jest w bród, po królewsku gotuje Wierzynek, a kwiaciarki czekają na cud, zasłuchani w historii kawałek, który matka czytała co wieczór, przeżywaliśmy bitwy wspaniałe, nadążając jak zwykle z odsieczą. To się jednak już zdarzyło, deszcz nie jeden na nas spadł, nie powtórzy się co było inny dziś w kominach wiatr. Nie przenoście nam stolicy……. Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, niech już raczej pozostanie tam gdzie jest, najgoręcej o to proszą, dobrze ważąc własne słowa dwa Krakusy Grzegorz T i Andrzej S.

Reklamy