Tagi

, , , , , , , , , , , , ,

Okazuje się, że są 2 kraje Stany Zjednoczone i Polska oraz dwaj ludzie sprawujący w nich rządy  Obama Hussein Barack i Tusk Donald Franciszek, które i którzy mają wiele wspólnego, nawet więcej niżby się można było spodziewać. Jest przy tym jedna poważna różnica. To co się dzieje w USA ma konsekwencje światowe, natomiast galimatias w Rzeczpospolitej dotyczy jedynie wycinka Europy.

Zarówno amerykański prezydent jak i polski premier sprawują swoje rządy drugą kadencję. Wybrano ich ponownie mimo, że już w pierwszej narobili wystarczająco dużo głupstw, aby wyborcy mieli powód obu się pozbyć. Zaczęli z wysokiego ‚C’ mimo, że obaj zostali niejako dołączeni do narodów, które im zaufały. Mulat Obama to Amerykano-Kenijczyk* zaś Kaszub Tusk jest Polako-Niemcem.

Reakcja rodzimych społeczeństw na beznadziejność rządów tych panów jest zadziwiająca. Oto ludzie nie chcą się zupełnie zastanawiać nad konsekwencjami  działań obu polityków, podobnie jak nierzadko się zdarza, że konkretna osoba nie przyjmuje po prostu do wiadomości jakiejś niewygodnej okoliczności, która przecież obiektywnie zaistniała. Brak namysłu wyborców nad tym w co zostali ‚wpakowani’, jest trudny do pojęcia, tym bardziej, że w konsekwencji w obu przypadkach to agentury wyznaczają i to w sposób niekontrolowany bieg rzeczy, a to już powinno alarmować. Okazuje się, że nawet wydatne pomniejszenie w domowych garnkach puli serdelków, co wyraża spadek poziomu życia, nie wywołało, jak to zwykle bywało, reakcji wyborców na nie, co jest najbardziej w tym wszystkim zaskakujące.

Najwyższy czas aby zarówno Amerykanie jak i Polacy przejrzeli na oczy. Choć do kolejnych wyborów pozostaje sporo czasu, to jednak nie byłoby racjonalne z tym czekać. Wprawdzie zmianę taką trudno wymusić szczególnie w USA (przyspieszone wybory), ale można wysłać rządzącym wyraźny sygnał – propozycję nie do odrzucenia – że stanowczo nie życzymy sobie dalszego kompromitowania i degradowania naszych krajów. W razie nie wzięcia pod uwagę tej sugestii, nasza reakcja przekroczy wszelkie panów wyobrażenie polityczne. Czekamy na stosowne posunięcia.

———-

* Plemię Luo.