Tagi

, , , , , , , , , ,

Kiedy sobie uprzytomnić, jak Ruso-Sowiety zachowywały się przed dojściem Mulata do władzy a jak dzisiaj, od razu widać, z kim mamy do czynienia jako 44 prezydentem USA. Tak się samo zdemolować w ciągu jedynie 5 lat, to w historii świata niewielu nawet największych nieudaczników potrafiło. Aż strach myśleć co będzie dalej. Jednak taki Obama nie wziął się znikąd. Ktoś go promował, kogoś wypowiadane przez niego słowa ujęły, ktoś wreszcie swoimi głosami tego nieudacznika wpakował na najbardziej spektakularne stanowisko polityczne w galaktyce. Słowem to, że wolny świat został tak ‚zbaraczony’, iż stosunkowo niedawne jeszcze czasy, w których człowiek wiedział na czym stoi a teraz wydają się zamierzchłą przeszłością – zawdzięczamy jeźdźcowi znikąd. Jest to przy tym taki fachowiec, że nawet jego wierzchowiec nie chce go wozić. Proszę sobie przypomnieć zawieszenie się prezydenckiego samochodu na progu, który znajdował się w bramie ambasady Stanów Zjednoczonych w Dublinie. Okazuje się, że są tacy ludzie na świecie, przy których wszystko i wszyscy przestają właściwie funkcjonować.

Ostatnim hitem w tej sprawie jest aresztowanie, zakucie w kajdanki, i wpakowanie do celi z narkomanami wicekonsul generalnej Indii w Nowym Jorku Devyani Khobragade. Złapano ją może na gorącym uczynku, tj. np. wręczaniu pieniędzy szpiegowi? Ależ nie. Podobno za mało płaciła służącej! Aresztowanie przeprowadzono w obecności córki, którą dyplomatka odwoziła do szkoły. Kobieta wyszła z aresztu za kaucją w wysokości 250 tys. dol. Ile jeszcze kompromitujących Stany Zjednoczone błazenad będzie miało miejsce za rządów Mulata. Na pewno nie jedna, tego można być pewnym.

Niektórzy w degrengoladzie, którą wywołuje tylko swoją obecnością Obama, nie mówiąc już o poronionych posunięciach, widzą podobieństwo do działalności Tuska Donalda Franciszka. Nic bardziej mylnego. Mulat chce dla USA dobrze, a wychodzi tragedia. Herr Oscar dąży do zrujnowania Polski, i ma w tej sprawie sukces.

Reklamy