Tagi

, , , , , , , , ,

Ponad dwa tysiące lat temu to się stało. Na Świat przyszedł ON. Położył nowy kamień węgielny pod naszą śródziemnomorską cywilizację i to tak solidny, że przetrwała okrutne przeciwności losu i  rozprzestrzeniła się ona na wszystkie lądy. Płynęły lata. Ludzie dzięki wierze w Niego tworzyli niebywałe dzieła. W jednym z nich odbywają się na Jego pamiątkę celebrowane przez następców spotkania liturgiczne.

Nie mający i nie chcący mieć o tym wszystkim nawet najmniejszego pojęcia ludzie, zaczęli się jednak w sprawie Jego dzieła autorytatywnie wypowiadać. Nie czując bluesa wysuwają twierdzenia na temat rytmu, melodii, harmonii. Posługując się uchem zmasakrowanym przez słonia, opowiadają o kakafonii, podczas gdy w rzeczywistości do głosu doszły Chóry Anielskie.

Żyjemy w czasie kiedy marksistowska gra o wyrugowanie Jego Osoby ze świadomości człowieka, została podjęta na nowo. Wdrukowywanie w nią i to od najmłodszych lat informacji, które są ewidentnymi wymysłami a podawanie ich za naukowe prawdy, to rzecz, która wróciła znów szeroko w obieg społeczny. Nadano jej tylko inny szyld. O ile wschód wycofał się częściowo z marksistowskich bredni, to zachód kontynuuje kurs na zrobienie z człowieka biomaszyny za pomocą technologii nazwanej Gender. Chodzi im w tym wszystkim i najogólniej rzecz biorąc, o doprowadzenie do sytuacji, w której uznamy, że jedna prawda nie istnieje, a wszystko jest takie i owakie zarazem, nie wyłączając z tego naszej płciowości.

Walt Disney nakręcił w czasie II Wojny kreskówkę z Kaczorem Donaldem, w której śniło mu się, iż żyje w hitlerowskich Niemczech, i że jako pracownik został włączony w system wysysający z niego wszystkie żywotne soki. Praca podlegała rozkazowi i to w sposób urągający człowieczeństwu. Gdy się Donald obudził i stwierdził, że znajduje się jednak w Stanach Zjednoczonych. Swoją radość z tego powodu wyraził przez uhonorowanie amerykańskiej flagi.

Niezależnie od tego co jeszcze wymyślą osobnicy zarażeni międzynarodowo marksizmem, to na końcu ich usiłowań zawsze wyjdzie ‚szydło z worka’. Tak jak Karetka Pogotowia jest niezbędnie potrzebna człowiekowi, który poważnie ucierpiał w wypadku, tak ON zawsze pozostanie dla ludzi ratunkiem i antidotum na zło tego świata. To, że Gender zostanie usunięty z życia społecznego, wcześniej czy później stanie się faktem. Powstaje tylko pytanie, ile przegranego życia i istnień ludzkich, będzie trzeba wliczyć w koszty tego obłędnego przedsięwzięcia. Ile krwi, potu i łez zostanie wylanych, zanim ogół sobie uświadomi, że to wraże dzieło.