Tagi

, , , , , , , , , , , ,

Za to, coś Tusk uczynił, w męce odejdziesz

Na Ukrainie rewolucja. Ruso-Sowiety postawione w stan gotowości, gdyż sytuacja jest dla imperium podbramkowa. Tymczasem w Soczi Zimowe Igrzyska Olimpijskie więc Kreml na razie musiał się wstrzymać z typowym dla siebie zamordystycznym załatwianiem sprawy. Jednakże ich agentura robi swoje, i działa na pełnych obrotach. Tutaj rzecz idzie kompleksowo, tj. uruchomiono aktywa nie tylko w macierzy ale i w bliskiej zagranicy.

U nas co jakiś czas wraca sprawa naszego bohatera narodowego Ryszarda Kuklińskiego. Osoba pułkownika doprowadza fanów światowej ojczyzny proletariatu i postępu, a  pochodzących z naszego kraju, do szewskiej pasji, gdyż jest empirycznym dowodem, na jej spektakularną klęskę. Tym samym negatywny stosunek do osoby Kuklińskiego, demaskuje ludzi będących w stanie ambiwalencji do kraju własnego urodzenia i przez to jest dla pilnowania jego racji stanu nieoceniony. Tacy, nie mogący się powstrzymać przed nienawistną reakcją na pułkownika, ujawniają w ten, chcąc nie chcąc sposób, swoje wraże ku ojczyźnie preferencje.

Wszystko to co się dzieje wokół osoby płk. Ryszarda Kuklińskiego, zdaje się współgrać z jakimiś zakrojonymi na szerszą skalę rozgrywkami politycznymi, z których na pierwszy plan zdaje się wybijać próba uczynienia z Polski jeszcze bliższej zagranicy. Będzie temu towarzyszyć wzmocnienie pozycji Komorowskiego Bronisława Marii Karola i przez to dawnych WSI. Oznacza to dla Ukrainy zacieśnienie założonej na nią przez Ruso-Sowiety obręczy i dalszą kompromitację Polski.

W środkach masowej dezinformacji pełno ostatnio człowieka, który w atakach na Ryszarda Kuklińskiego stał się postacią wiodącą. Chodzi o Dukaczewskiego gen. Marka, byłego szefa Wojskowych Służb Informacyjnych. Zachowanie tego mającego formalne prawo do noszenia polskiego munduru wojskowego człowieka, dostarcza poważnych dowodów na to, że Antoni Macierewicz dobrze zasłużył się Polsce, likwidując WSI. Pozostający formalnie na emeryturze generał, dezinformuje polską opinię publiczną. Jeżeli robi to osoba tej proweniencji, to oznacza, że uruchomiono jakąś szerszą akcję, przez co słuchanie wynurzeń tego człowieka jest warte zachodu. To co mówi, może bowiem rzucać światło, na rzeczy dotyczące głębiej umiejscowionych spraw. Choćby jak ta o otwieraniu szampana na okoliczność przewidywanego wyboru Komorowskiego na prezydenta, co automatycznie oznaczało utrącenie kandydatury Sikorskiego Radosława Tomasza.

Czy tak być w Polsce musi?