Tagi

, , , , , , , , , , , , , , ,

Za to, coś Tusk uczynił, w męce odejdziesz

Znając komunistów międzynarodowych, a więc tych sterowanych z Kremla, to poumieszczali oni we wszystkich możliwych miejscach życia społecznego swoją agenturę i to w liczbie przekraczającej wszelkie wyobrażenie. Tak było w Polsce, tak jest na Ukrainie. Tym samym, jeżeli nowe władze tego kraju myślą poważnie o jego przyszłości,  winny natychmiast podjąć kroki, zmierzające do przeprowadzenia totalnej lustracji. Tutaj kraj nasz może służyć potężnym doświadczeniem, szczególne w sprawach, które mogą utrudnić lub wręcz storpedować ten proces. Z kolej Czesi wypracowali system, który zachował swoje własności przemiatające w czasie, jaki pozwolił ich państwu podnieść się z rynsztoka.

Stosownej procedurze muszą zostać poddane wszystkie rodzaje władz nie wyłączając nauczycieli akademickich i dziennikarzy. Agenci usytuowani na uczelniach mogą uprawiać działalność antypaństwową w dwojaki sposób. Po pierwsze sporządzając różnego rodzaju ekspertyzy, co często polega na wkładaniu ‚kija w szprychy’, mechanizmów prowadzących w kierunku przemian do wolności. Po drugie kształcąc, mogą w sposób ciągły restytuować stare, przez programowanie na dawną modłę umysłów studentów a więc prawdopodobnych przyszłych elit państwowych. Z kolei środki masowej, publicznej informacji muszą zostać pozbawione agenturalnych redaktorów i propagandzistów tworzących wydarzenia czyli tzw. fakty prasowe miast, jeżeli się zdarzą, o nich informować. Działaczy w rodzaju Michników czerwonych Adamów oraz im podobnych trzeba koniecznie usunąć z publicznych środków przekazu, gdyż nie ma takiej możliwości, żeby od zarażonego korzenia parch nie przeszedł do owocu.

Oczywiście krajowi, któremu na wydostaniu się z rynsztoka nie zależy, to o czym tu mowa nie zda się nawet ‚psu na budę’. Potrzebna jest zatem wola polityczna i silna motywacja, gdyż ze strony agentury i jej centrali w Moskwie należy się spodziewać potężnej reakcji. Jeżeli się jeszcze zważy, że dla Ruso-Sowietów Ukraina jest jak okno na świat, to Kreml zastosuje, co tylko wypracował i wypróbował przez lata funkcjonowania systemu zniewalania i zdeprawiania od jego zarania. Działa to już przez prawie 100 lat, tj. od czasów Dzierżyńskiego krwawego Feliksa* twórcy Czeka oraz dalej GPU oraz OGPU. Tym razem jednak 100 lat dla bohaterów Majdanu, gdyż swoim przykładem mogą pomóc, zrobić Rosjanom to samo u siebie. Wolność nie ma ceny.

Czy tak być w Polsce musi?

———-

* Pomyśleć, że 2 lata starszy brat Feliksa Kazimierz jako członek polskiego ruchu oporu wraz z żoną Luccią, tak samo zaangażowaną w walkę z Niemcami, zostali przez nich rozstrzelani w 1943 roku. Kazimierz zgłosił się do Gestapo sam, na wieść o aresztowaniu żony. W trakcie egzekucji trzymali się za ręce.

Tymczasem Feliks podobno podczas zabawy zastrzelił swoją siostrę Wandę ze strzelby, która była przypadkowo nabita.